W końcu się udało "wgrać" pierwsze przepisy. Jeszcze tylko muszę popracować nad ich szatą graficzną. Zapanowanie nad html nie jest wcale takie proste jak się wydaje. Przepisy te są dostępne w zakładce Kulinaria.
W zeszłym tygodniu kupiłam wrześniowy numer "Gotuj krok po kroku". Oprócz przepisów na smakowicie wyglądające ciasta i desery znalazłam m.in. recepturę na zupę koperkową z pulpetami. Przypomina ona trochę zupę klopsikową przygotowywaną u mnie w domu.
Zupa koperkowa z pulpetami
Przygotuj większą miskę, miseczki, garnek, nóż i deskę do krojenia, garnek, łyżkę cedzakową, łyżkę, wagę kuchenną.
Przygotuj składniki:
- 2-3 marchewki,
- 1/2 selera,
- 1 cebulę,
- 1/2 pora,
- 3 pęczki koperku,
- 500 g mieszanego mięsa mielonego,
- 1-2 łyżki tartej bułki,
- 1 jajko,
- 2 liście laurowe,
- 4-5 ziarenek ziela angielskiego,
- 150 g śmietany 18%,
- sól,
- pieprz.
Przygotowanie zupy zacznij od wywaru warzywnego. Selera i marchewkę obierz i umyj pod bieżącą wodą. Pora opłucz, a cebulę obierz z łupinek. Marchewkę pokrój na plasterki, a cebulę drobno posiekaj. Tak przygotowane warzywa przełóż wraz z liśćmi laurowymi i zielem angielskim do garnka i zalej wodą. Całość gotuj do momentu, gdy wszystkie warzywa będą miękkie.
W czasie gdy bulion warzywny będzie się gotował, przygotuj klopsiki. Jajko sparz. Mięso mielone przełóż do większej miski. Do mięsa wbij jajko i dodaj bułkę tartą oraz przyprawy (sól i pieprz). Całość dokładnie wymieszaj. Z wyrobionej masy mięsnej wilgotnymi dłońmi formuj niewielkie klopsiki.
Gdy warzywa będą miękkie, z garnka wyjmij pora, selera oraz przyprawy (ziele angielskie i liście laurowe). Na wrzątek wrzuć pulpety. Całość gotuj przez 15-20 minut. W tym czasie koperek opłucz pod bieżącą wodą i posiekaj. Na końcu do zupy przełóż koperek. Całość zaciągnij śmietaną (do pojemnika ze śmietaną wlej 1-2 łyżki gorącego płynu i dokładnie wymieszaj, a następnie tak powstałą mieszaninę przelej do zupy) i dopraw do smaku solą i pieprzem. Zupę gotuj jeszcze chwilę na wolnym ogniu.
Tak przygotowaną zupę koperkową z pulpetami można podawać np. z kaszą pęczak.
U mnie w domu podobną zupę podaje się zawsze z kartoflami.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz