niedziela, 27 listopada 2016

Adwent 2016

Cześć

Dzisiaj jest pierwsza niedziela Adwentu. Czyli gwiazdka już tuż tuż. Jeszcze dzisiaj śnieg trochę postraszył. Postaram się, aby aż do świąt codziennie lub prawie codziennie na blogu pojawiały się notki o tematyce świątecznej. Szczerze powiedziawszy już zaczęłam wypróbowywać przepisy - jak na razie na śledzie - i przygotowuję świąteczne dekoracje.
Adwent w Kościele Katolickim do początek roku liturgicznego i okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci i dorośli uczestniczą w specjalnych mszach – roratach. Księża zachęcają (zwłaszcza dzieci) do przychodzenia na te msze z lampionami.
W sklepach praktycznie zaraz po Wszystkich Świętych (w niektórych sklepach nawet jeszcze wcześniej – sama na własne oczy widziałam w sklepie sieci KIK) pojawiają się dekoracje i artykuły świąteczne. Jednak dopiero w czasie Adwentu zaczynamy bardziej myśleć o Bożym Narodzeniu. Zaczynamy robić świąteczne porządki, dekorujemy dom, kupujemy lub własnoręcznie przygotowujemy prezenty dla najbliższych i oczywiście przygotowujemy wszystkie pyszności, które pojawią się na wigilijnym i świątecznym stole. Pieczemy pierniczki, pierniki, karp pływa w wannie… Dom pachnie przyprawami korzennymi, cytrusami … i choinką.
Przepisy na przysmaki wigilijne znajdziecie tutaj, a na dania bożonarodzeniowe tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz