czwartek, 9 lutego 2017

Kuchnie świata: Mielone po mołdawsku

Cześć
Kolejny dzień spędziłam w łóżku męcząc się z gipsem. Po raz kolejny będzie też notka bez zdjęcia. Jedną z moich ulubionych rzeczy jest mielone. I to pod każdą postacią. Przeglądając nowy numer "101 przepisów" trafiłam na ciekawy przepis właśnie na mielone. Oryginalną recepturę znajdziecie na stronie 86 dodatku do Świata Kobiet: "101 przepisów. Kasza z mięsem i warzywami".

Mielone po mołdawsku

Przygotuj miskę, płaski talerz, dwa głębokie talerze, łyżkę, widelec, patelnię, łopatki do obracania kotletów, ewentualnie maszynkę do mielenia mięsa, nóż i deskę.
Przygotuj składniki:

  • 30 dag mięsa wieprzowego (łopatki lub karkówki),
  • 2 jajka,
  • 5-6 łyżek mąki,
  • 1 łyżkę mleka,
  • kilka łyżek oleju do smażenia,
  • sól,
  • pieprz.
Mięso oczyść z nadmiaru tłuszczu oraz ze wszystkich ewentualnych pozostałości krwi i ścięgien. Oczyszczone mięso umyj, osusz i zmiel w maszynce do mięsa z założonym sitkiem o dość dużych oczkach. (Możesz także kupić gotowe mięso mielone lub poprosić o jego zmielenie w sklepie mięsnym). Jajka sparz.
Mięso przełóż do miski. Wbij do niego jajko. Całość dopraw do smaku solą i pieprzem i dokładnie wymieszaj. Wilgotnymi dłońmi z mięsa uformuj 4 większe lub 8 mniejszych kulek. Każdą z kulek spłaszcz dłońmi. Kotlety przełóż na płaski talerz, przykryj pergaminem i wstaw na 15 - 20 minut do lodówki.


Gdy mięso będzie się chłodziło, przygotuj panierkę. Mąkę wsyp do jednego z głębokich talerzy. Do drugiego wbij pozostałe jajko. Dodaj do niego mleko oraz szczyptę soli i pieprzu. Na paleni rozgrzej olej. Całość dokładnie roztrzep widelcem. Schłodzone kotlety obtocz najpierw w mące, a następnie zanurz je w jajkach. Mięso delikatnie przełóż na gorący tłuszcz. Po kilku minutach przewróć kotlety na drugą stronę. Kotlety będą gotowe, kiedy z obu stron nabiorą ładnego złotobrązowego koloru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz