środa, 22 marca 2017

Bułki zapiekane z warzywami

Cześć

Podczas wiosennych porządków, przygotowań do świąt czy innych uroczystości rodzinnych niekiedy brakuje nam czasu na przygotowanie posiłku na teraz, czegoś co można zjeść na szybko i wrócić do swoich zajęć. Zawsze warto mieć kilka przepisów na takie właśnie szybkie przekąski. Jednym z takich przepisów jest receptura na szybkie zapiekanki z bułek. Przepis ten znalazłam na blogu przepisownik.blogspot.com. Jednakże na chwilę obecną przepis ten nie jest dostępny na tym blogu. Aż się sama zdziwiłam.

Bułki zapiekane z warzywami

Przygotuj nóż i deskę do krojenia, miski, płaską blachę do pieczenia, papier do pieczenia, łyżkę, wagę kuchenną, ewentualnie tarkę o dużych oczkach.
Przygotuj składniki:
  • 6 bułek,
  • 1 czerwoną paprykę,
  • 2 pomidory,
  • 1 pora,
  • 20 dag sera żółtego,
  • przyprawę włoską lub pieprz z solą i bazylią.
Blachę wyłóż papierem do pieczenia. Bułki przetnij w poprzek na połowy. Z każdej połówki wydrąż większą część miąższu. Paprykę umyj i osusz. Usuń z niej gniazdo nasienne. Miąższ papryki pokrój w kostkę. Pomidory umyj i usuń z nich szypułki. Następnie pokrój je w kostkę. Pora przetnij wzdłuż, umyj pod bieżącą wodą, osusz i pokrój w kostkę. Żółty ser zetrzyj na tarce lub pokrój w drobną kostkę. Do większej miski przełóż wszystkie pokrojone składniki, tj. paprykę, pomidory, pora i żółty ser. Całość dopraw do smaku przyprawą włoską lub solą, pieprzem i bazylią i dobrze wymieszaj. Tak przygotowanym farszem uzupełnij puste miejsca w bułkach powstałe po wydrążeniu miąższu. Bułki przełóż na blachę i wstaw do nagrzanego piekarnika. Zapiekaj je przez mniej więcej 10-12 minut. W tym czasie ser powinien się stopić, a bułki powinny stać złotobrązowe i chrupiące.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz