wtorek, 30 maja 2017

Wiosna / Lato 2017: Pyszny chłodnik z owoców lata

Cześć

Za oknem robi się coraz ciemniej i wieje coraz mocniej. Niedawno trochę pokropił deszcz i pięknie pachnie. Za moment pewnie znowu popada i to dużo mocniej, bo pewnie burza nas nie ominie. Takie są właśnie uroki cieplejszych dni... Ciekawe czy od jutra będzie chłodniej czy powrócą upały.
W czerwcowym numerze gazetki Przepisy Czytelników znalazłam kolejny ciekawy przepis na chłodnik. Tym razem owocowy. Oryginalną wersję tego przepisy znajdziecie na stronie 31 wyżej wymienionej gazetki.

Pyszny chłodnik z owoców lata

Przygotuj miski, szklankę, łyżkę, tłuczek do ziemniaków (do perèe), sitko.
Przygotuj składniki (na 3-4 porcje):
  • 2 szklanki truskawek,
  • 1 szklankę jagód,
  • 3-4 łyżki ksylitolu, cukru lub miodu do smaku,
  • 1 łyżkę kwaśnej śmietany 12 lub 18%,
  • 2 łyżki kremówki,
  • listki bazylii lub mięty do dekoracji.
Bazylię lub miętę umyj i osusz. Jagody dokładnie przebierz. Jagody i truskawki dokładnie umyj i przełóż na sitko, aby obeschły. Truskawki po umyciu odszypułkuj. Odsączone z wody owoce przełóż do miski i wstaw na 3-4 godziny do lodówki. Schłodzone owoce wyjmij z lodówki i przełóż do większej miski. Trochę jagód odłóż, a resztę owoców dokładnie rozgnieć tłuczkiem. Do zmiażdżonych owoców dodaj oba rodzaje śmietany i całe jagody. Chłodnik delikatnie wymieszaj, dosłódź do smaku i ponownie wymieszaj. Tak przygotowany chłodnik podawaj udekorowany liskami mięty lub bazylii. Możesz go także udekorować kawałkami truskawek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz