niedziela, 16 lipca 2017

Kompot, Borewicz i dzierganie z ogórkami w tle

Cześć

Jak Wam minął tydzień? Mi pracowicie. Głównie w kuchni i na sprzątaniu. W tym roku dość dobrze obrodziły u mnie w ogródku czerwone porzeczki, więc często ostatnio gotuję kompot z tych owoców.

Kompot porzeczkowy

Przygotuj wagę kuchenną, miarkę kuchenną, garnek, sitko.
Przygotuj składniki:
  • 150-200 g czerwonych porzeczek,
  • 1,5-2 l wody,
  • cukier lub miód do smaku.
Porzeczki przebierz, pozrywaj z gałązek i dokładnie umyj na sitku. Oczyszczone owoce przełóż do garnka, zalej wodą i gotuj przez 20-30 minut. W tym czasie porzeczki powinny oddać swój kolor kompotowi (staną się lekko wyblakłe). Lekko przestudzony kompot dosłódź do smaku.Na drugi plan powyższego zdjęcia trafiła także miska z ogórkami. Wypróbowałam ostatnio nowy przepis na ogórki na zimę (przepis będzie jutro).
Zaczęłam dziergać także nowy "projekt". Tym razem jest to dzianinowa sukienka dla mojej małej sąsiadeczki, która często przyjeżdża do swojej babci. (Niestety nie mam zdjęcia, a jest już za ciemno, żeby takowe zrobić). Wzór znajdziecie tutaj. Po raz kolejny zmodyfikowałam wzór - nie mam odpowiednich drutów na żyłce, więc przód i tył dziergam oddzielnie, a nie całość razem na okrągło. A co do wakacji z Borewiczem, to zaczęłam już czytać 4 tom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz