piątek, 30 czerwca 2017

Lato 2017: Mój ulubiony zestaw obiadowy na lato

Cześć

Długo się biłam z myślami, czy opublikować dzisiaj właśnie ten przepis. Jajka sadzone są przecież takie proste i wręcz banalne. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie obiadów (zwłaszcza letnich obiadów) bez jajek sadzonych. W końcu jajka sadzone z dodatkiem młodych ziemniaków, jakiejś surówki i zsiadłego mleka lub maślanki to jeden z moich ulubionych zestawów obiadowych.
Mam nadzieję, że poniższy przepis przyda się osobom zaczynającym swoją przygodę z gotowaniem, a osobom z większym doświadczeniem przypomni o sobie.

Jajka sadzone

Przygotuj patelnię, łopatki do obracania, nóż i deskę do krojenia.
Przygotuj składniki:
  • jajka,
  • szczypiorek,
  • sól,
  • olej lub masło do smażenia,
  • ewentualnie pieprz.
Jajka sparz. Szczypiorek umyj, osusz i drobno posiekaj. Na patelni rozgrzej olej lub masło. Na gorący tłuszcz wbij jajka. Jajka oprósz solą i pieprzem. Kiedy białko ładnie zacznie ścinać, możesz je ostrożnie przewrócić na drugą stronę (rób to bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić żółtka). Jajka smaż do uzyskania odpowiedniej konsystencji – jeśli lubisz płynne żółtka, jajka smaż krócej, a jeśli lubisz ścięte żółtka, jajka smaż trochę dłużej. Usmażone jajka ostrożnie przełóż na talerz i podawaj posypane szczypiorkiem z np. dodatkiem ziemniaków, szarego sosu i dowolnej surówki lub warzyw gotowanych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz