środa, 28 czerwca 2017

Lato 2017: "Strzelające" ciasto z truskawkami

Cześć

Latem najlepsze są ciasta bez pieczenia. Takie ciasto idealnie sprawdza się podczas upałów. Ze spodem możemy poeksperymentować. Spód może strzelać podobnie jak ciasta z cukierni. Sztuczka nie jest nawet bardzo skomplikowana. Wystarczą pokruszone sucharki i krem czekoladowy. :) Poniższy przepis dostałam od jednej z Pań z poprzedniej pracy (chciałam napisać koleżanki, ale Pani była dwukrotnie ode mnie starsza więc mi było trochę głupio - od małego uczono mnie, że koleżanki / koledzy to raczej osoby w moim wieku, a nie w wieku moich rodziców).

Strzelające ciasto truskawkowe

Przygotuj miski, durszlak, ściereczkę kuchenną, wałek, mikser, łyżkę, kwadratową blachę do pieczenia, papier do pieczenia, wysokie naczynie do ubicia śmietany.
Przygotuj składniki:
  • 1 opakowanie kremu czekoladowego lub orzechowo-czekoladowego,
  • 1 opakowanie sucharków,
  • 500 ml śmietany kremówki,
  • cukier puder do smaku,
  • truskawki,
  • 2 opakowania galaretki,
  • ewentualnie opakowanie zagęstnika do śmietany,
  • ewentualnie opakowanie serka mascarpone.
Blachę wyłóż papierem do pieczenia. Sucharki rozkrusz. Najwygodniej jest je zawinąć w ściereczkę i rozkruszyć wałkiem. Pokruszone sucharki wymieszaj z kremem czekoladowym. Tak przygotowaną masę wyłóż na blachę i wyrównaj jej powierzchnię. Blachę wstaw do lodówki, aby masa się ścięła. Śmietanę przelej do wysokiego naczynia. Do śmietany dodaj cukier puder i całość ubij. Do ubitej śmietany możesz dodać także zagęstnik do śmietany lub serek mascarpone. Ubitą śmietanę wyłóż na czekoladowy spód. Blachę na powrót wstaw do lodówki. Truskawki umyj, odszypułkuj i osusz. Większe owoce możesz przekroić na połowy. Galaretki przygotuj według przepisu na opakowaniu (latem możesz je rozrobić w mniejszej ilości wody). Galaretkę odstaw do stężenia. Na śmietanie rozłóż truskawki i zalej je na wpół stężałą galaretką. Gotowe ciasto wstaw na godzinę lub dwie do lodówki.
Takie ciasto możesz przygotować także z innymi, sezonowymi owocami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz