czwartek, 1 lutego 2018

Podsumowanie stycznia 2018

Cześć

I już mamy pierwszy luty. Styczeń tak bardzo szybko minął. Nawet nie wiem kiedy. Do Bydgoszczy na kilka dni zawitała zima, ale już zawitało przedwiośnie, a chwilami nawet wiosna. :)
Ta wiosna w powietrzu zmobilizowała mnie do pomyślenia o ogrodzie. Przejrzałam wszystkie siewy kwiatów i warzyw. Pomału zbieram się także do zamówienia brakujących. Jedno zamówienie mam prawie przygotowane, drugie muszę przygotować i tylko zostanie nacisnąć "Złóż zamówienie", zapłacić i czekać na przesyłkę. Ale to na spokojnie, już w lutym.
Ostatnie dni stycznia spędziłam w kuchni. Parę potraw już obfotografowałam, czyli w najbliższych dniach możecie spodziewać się kilku postów z przepisami właśnie. Może nie zawsze będą to wyszukane dania, ale dobry obiad lub deser nie musi taki być. Te niby banalnie proste potrawy też są pyszne. :)
Styczeń dla mnie był także miesiącem książkowym. Do tej pory przeczyłam:
 1. Cassandra Clare "Miasto zagubionych dusz",
 2. Simon Beckett "Zapisane w kościach",
 3. Simon Beckett "Chemia śmierci",
 4. Remigiusz Mróz "Przewieszenie",
 5. Cassandra Clare "Miasto niebiańskiego ognia".
Parę książek kupiłam. Przede wszystkim dwa pierwsze tomy nowej serii "Mistrzowie Polskiej Fantastyki", czyli dwa pierwsze tomy "Pana Lodowego Ogrodu" autorstwa Jarosława Grzędowicza. Oprócz tego kupiłam jedną książkę z mojego ukochanego cyklu o Oddzie Thomasie, czyli "Interludium Odda", którego autorem jest Dean Koontz. Kupiłam też "Biały ogień", autorami której są Douglas Preston i Lincoln Child. Akurat o autorach ostatniej z kupionych książek nic nie wiem, ale od czasu do czasu warto sięgnąć po jakieś nowe nazwisko. :)

Do pierwszego tomu wspomnianej powyżej serii "Mistrzowie polskiej fantastyki" dołączona była także ulotka oraz zakładka z ilustracją, jak wyglądać będzie na półce cała kolekcja (grzbiety książek). Cała ta seria zapowiada się bardzo ciekawie, szkoda tylko że z serii o Nocarzu / Wampirze z ABW autorstwa Magdaleny Kozak jest tylko jeden tom (pierwszy pod tytułem "Nocarz"), a w zeszłym roku wydano 4 tom tej serii.
Oczywiście byłam też w mojej osiedlowej bibliotece i wypożyczyłam kolejne 5 książek (właściwie 4, bo jedną książkę "przedłużyłam" - chodzi o "Krąg" Bernarda Minier, ponieważ jest to drugi tom serii, a pierwszy dopiero teraz wypożyczyłam). Mój plan czytelniczy na najbliższe parę tygodni wygląda następująco:
 1. Bernard Minier "Bielszy odcień śmierci"
 2. Bernard Minier "Krąg"
 3. Remigiusz Mróz "Rewizja"
 4. Simon Beckett "Szepty zmarłych"
Wypożyczyłam też "Miasto niebiańskiego ognia" Cassandry Clare, ale tę książkę już przeczytałam.

Wróciłam też do porzuconej (niestety) gdzieś pod koniec lata lub na początku jesieni sukienki dla mojej uroczej małej sąsiadki. (Całe szczęście nie zdążyła jeszcze wyrosnąć, bo to jeszcze mały szkrab, a sukienkę robię trochę większą). Zostało mi już tylko skończenie dziergania jednego rękawa oraz zszycie i wszycie rękawów. 

4 komentarze:

 1. Czytałam tę serię Cassandry Clare, ale nie zakochałam się w niej. Chyba już trochę wyrosłam z takiego wzdychania do siebie ;) Choć u Veroniki Roth mi to nie przeszkadzało...
  Simon Beckett... Coś mi to mówi... Muszę sprawdzić, w którym to kościele dzwoni ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już też trochę wyrosłam z klimatów młodzieżowych (bo w końcu to seria dla młodzieży), ale za to lubię fantastykę, więc się skusiłam. :)
   Simon Beckett to autor kryminałów / thrillerów. :)

   Usuń
 2. Ciekawe są te tytuły ;) Chyba znalazłam coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że post się przydał :) Życzę miłego czytania :)

   Usuń